Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Instagram'da sayfanızın büyük kitlelere ulaşmasını ister miydiniz? Zira Instagram'da takipçi sayısını arttırmak hiç de sanıldığı kadar zor değil!

6
  • Instagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

Günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından birisi olan Instagram’da takipçi arttırmanın birbirinden farklı pek çok yolu bulunmaktadır. Buna göre Instagram’da takipçi arttırmak için en çok tercih edilen yöntemlere bazı örnekler verilebilir.

  • Hashtag Kullanımı

Kişisel ya da kurumsal olması fark etmeksizin bir Instagram hesabına sahip olan kişiler, Instagram’da takipçi kasmak için en hızlı ve en basit tekniklerden birisi olan hashtag kullanımını tercih edebilmektedir. Fakat Instagram takipçilerinin kalıcı olmalarını sağlayabilmek için Instagram hashtaglerinin doğru kullanımı oldukça önemlidir.

Instagram’da şuan için gönderilerde 30’a yakın hashtag kullanımına izin verilmektedir. Birçok Instagram kullanıcısı ise takipçi sayısını daha çabuk arttırmak için paylaştığı gönderilerinde bu sınırı zorlayabilmektedir. Ancak bu durum başta geçici bir takipçi artışı sağlasa da uzun vadede Instagram hesap sahiplerine takipçi kaybı olarak geri dönmektedir. Bu nedenle hesabını takibe alan diğer Instagram kullanıcılarını kaybetmek istemeyen Instagram hesap sahiplerine paylaşımlarının altlarına belirlenmiş sayılarda, popüler ve paylaşım ile ilgisi olan hashtag kullanmaları tavsiye edilmektedir

  • Düzenli Paylaşım

Instagram’da takipçi arttırmak için hedefe giden yolda düzenli şekilde paylaşım yapmak da büyük önem arz etmektedir. Belirli aralıklarla ve düzenli bir zaman çizelgesinde paylaşılan Instagram içerikleri, Instagram hesap sahiplerinin sayfalarının her daim güncel kalmasına imkân vermektedir. Bu sayede Instagram sayfa sahipleri, takipçi sayılarında kalıcı artış sağlayabilmekte ve mevcut takipçilerinin sayfayı takibi bırakmalarının da önüne geçebilmektedir.

  • Bütünlük İçeren İçerikler

Instagram takipçi kasmak için bütünlük içeren paylaşımlara özen göstermek gereklidir. Bunun için de marka ya da kişilerin Instagram hesaplarının kullanım amacına göre paylaşımların da şekillenmesi oldukça mühimdir. Zira bir gün doğa bir gün de araba resmi gibi farklı farklı paylaşımlar yapmanın var olan Instagram takipçilerini ciddi oranda kaçırdığı verilerle ispatlanan bir gerçektir.

  • Kaliteli Filtreler

Instagram takipçi arttırmak için bir başka tekniğin de kaliteli Instagram filtreleri olduğu söylenebilir. Instagram filtre efektleri ile canlı ve etkileyici fotoğraflar hazırlanabilmekte ve bu sayede Instagram sayfalarının özellikle Keşfet bölümünde ön plana çıkmaları sağlanabilmektedir.

  • Soru Sorma, Yorum Yapma ve Beğeni

Sosyal medya mecraları içerisinde en çok tercih edilenlerden birisi olan Instagram’da takipçi sayısı arttırmak için etkileşime önem vermek gereklidir. Bunun için de Instagram gönderilerinin altına bol bol yorum yapılmalı ve Instagram takipçilerinden gelen sorular ivedilikle yanıtlanmalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku